Press "Enter" to skip to content

A Heim Pál gyermekkórház CF ellátását támogattuk

Nagy örömmel osztjuk meg, hogy egyesületünk (Cisztás Fibrózis Betegek Egyesülete – CFBE), a Heim Pál kórház gyermekosztályát és CF rendelőjét 2,5 millió forint értékű gyógyászati segédeszközök vásárlásával támogatta, aminek az átadása a közelmúltban megtörtént. Az intézményben dolgozó orvosokkal, nővérekkel egyeztetve vásároltuk meg az eszközöket, hogy a CF-es gyermekek minél jobb ellátásban részesülhessenek. Az osztályra így kerültek :

– ködfújógépek, a kórtermek fertőtlenítéséhez
– infúziós pumpa, a vénás kezelésekhez
– PEP maszkok
– PARI éves csomagok
– pulsoxymeter, a véroxigén és pulzus méréséhez
– infralázmérők
– germicid UV lámpák fertőtlenítéshez
– ózongenerátor fertőtlenítéshez
– szobabicikli
– fitneszlabdák
– súlyzók
– gumiszalagok

A CF rendelőt/ambulanciát új spirometerrel láttuk el, a légzésfunkciók méréséhez, amihez új laptopot és nyomtatót is vásároltunk. Az eszközöket egyesületünk alelnöke, S. Nagy Zsuzsa adta át Ujhelyi Rita főorvosnőnek, erről láthattok az alábbiakban fényképeket is

Comments are closed.